Tanrının Yüzü İnsanın YüzüYorumbilgisi ve Tasavvuf e-Kitap


Tanrının Yüzü İnsanın YüzüYorumbilgisi ve Tasavvuf - Henry Corbin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

BİLGİ

DİL: TÜRK
TARİH: 2016-03-29
YAZAR: Henry Corbin
ISBN: 6055302795
BİÇİM: PDF EPUB MOBI TXT
DOSYA BOYUTU: 9,7

AÇIKLAMA:

“Tanrının Yüzü” ve “İnsanın Yüzü” Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam figürünün, bir başka deyişle “Tanrının insana gösterdiği Yüz ve insanın Tanrıya gösterdiği Yüzün” önemini ortaya koyar. Fakat bu keşif onu İran sınırlarının ötesine taşır, Şiilikle diğer dinler (özellikle Hıristiyanlık) arasında beliren benzerlikleri sorgular. Corbin’e göre karşılaştırmalı bir çalışma yapmaksızın İran İslamındaki derin niyeti kavrayamayız: İsmaili irfan ve İsveçli vizyoner Swedenborg’un tasavvurları arasındaki ortaklıkları görmeden Şiilikteki batıniliği anlayamayız. İşte bu çalışma, ilahiyat ve metafizik arasındaki bağlantıyı koparmadan nebevi felsefenin ve mistik hikmet anlayışlarının manasını gözler önüne serer.

...sana gösterdiği Yüz ve insanın Tanrıya ... Kitapi | Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü & Yorumbilgisi Ve Tasavvuf ... ... Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü & Yorumbilgisi Ve Tasavvuf. Yazar. Henry Corbin. Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü Yorumbilgisi ve Tasavvuf. Pinhan Yayıncılık. 36.20.

"Tanrının Yüzü" ve "İnsanın Yüzü" Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam... Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü book. Read reviews from world's largest community for readers. Start by marking "Tanrının Yüzü İnsa ... Kitapi | Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü & Yorumbilgisi Ve Tasavvuf ... . Start by marking "Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü: Yorumbilgisi ve Tasavvuf" as Want to Read Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü Yorumbilgisi ve Tasavvuf. Pinhan Yayıncılık. 21.00. "Tanrının Yüzü" ve "İnsanın Yüzü" Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam... Kitap. İslam. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Tanrının Yüzü İnsanın Yüzü. Ürün Bilgisi. "Tanrının Yüzü" ve "İnsanın Yüzü" Vahyin iki ortağıdır. Tanrının Yüzü ve İnsanın Yüzü Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam figürünün, bir başka deyişle Tanrının insana göste.. Tanrının yüzü insanın yüzü / yorumbilgisi ve tasavvuf. Henry Corbın. Satıcı. Tanrının Yüzü ve İnsanın Yüzü Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam figürünün, bir başka deyişle Tanrının insana devamını oku.. Kategori : Tasavvuf ve Tarikatlar. Tanrının Yüzü ve İnsanın Yüzü Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam figürünün, bir başka deyişle Tanrının insana göste.. "Tanrının Yüzü" ve "İnsanın Yüzü" Vahyin iki ortağıdır. Henry Corbin, bu çalışmasında İran İslamındaki imam figürünün, bir başka deyişle "Tanrının insana gösterdiği Yüz ve insanın Tanrıya gösterdiği... 29.63 TL. "Tanrının...