Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın e-Kitap


Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

BİLGİ

DİL: TÜRK
TARİH: 2016-02-25
YAZAR:
ISBN: 6054613991
BİÇİM: PDF EPUB MOBI TXT
DOSYA BOYUTU: 4,89

AÇIKLAMA:

Kadınların sorunları üstüne düşünmek, erkeklerin sorumsuzluklarını açığa çıkarmayı amaç edinmekle başlar. “Kadın sorunu ”denilen şeylerin altında eril tahakkümün sindirilmiş, klişeleşmiş ve dayatılmış tutumları, davranışları ve algıları yer edinmektedir.Kadınlar üstüne düşündüğümüz bu çalışmanın yola çıkış amacı erilin durumu hakkında da bilgi edinmeyi amaç edinmiştir. Erilliğin inşası kadınların ötekileştirilmesiyle başlar. Öte yandan kadın yoksunluğu erilin güç gösterisinde bir gölge gibidir; güneşe dönükyüzüyle erilin ardına, tersi yönde ise erilin önüne düşer. Kadın her iki durumda da ikincilleştirilir.Çalışmaya dair söylemek istediklerimiz yığınladır. Bu ülkede kadın sorunu anneye yüklenen algıyla başlar. Bir gelenek misali bu algı kızlara aktarılır. Kızlarda zamanla sevgiliye, kocaya ve oğullara yansıtarak sorunu pekiştirir. Bu yüzden kadın sorunu erilin sorumsuzluğunda aranmalıdır. Böylesi bir “aktarım/tema tasarımı”nı kısa zamanda aşmak/açmak uykusuz bir rüya gibidir. Hem tutarsızlıklarla doludur hem de peşine düşmeyi gerektirecek kadar taze ve canlıdır.İçeriğe ilişkin söylenecekler şöyledir: Çalışmanın teması çeşitlilikler içermektedir. Politikadan ekonomiye, sosyal yapıdan eğitimin yapısal farklılıklarına, kadınının toplumsal konumundan erkeğin tarihsel tipolojisine kadar, çalışmada “kadınların algılanması ”irdelenmiştir. Sağlık ve kadın bedeni, işgücü ve kadın uygunluğu (işletmelerde ve eğitimde), politika ve kadın kimliği, yoksulluk ve kadın ayrımcılığı, kalkınma ve kadınlarda fırsat eşitsizliği, toplumsal cinsiyete dayalı bütçelemede kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ve nihayet erilliğin ekonomik temelde inşâ olunduğu ticaret ve kadın ilişkileri çalışmanın temalarını oluşturmaktadır.Çalışmanın genel yaklaşımı çerçevesinde “Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın” temaları işlenmiştir. Öncelikli olarak ekonominin hemen her dalında kadınların ikincilleşmesi -bu ister politik isterse mâli boyutta olsun- özenle vurgulanmıştır. Sosyolojik bağlamdakadınların ‘inşâsı’, ekonomi de dâhil güncel yaşamda yaygın bir şekilde bir üst-yapı olarak belirginlik kazanmaktadır.

...u: 9786054613991 Basım Yılı: 2016.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen ... Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın Kriter Yayınları | 9786054613991 ... ...Klasik Filoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Prehistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih... Calismanin genel yaklasimi cercevesinde "Ekonomi, Sosyoloji ve Kadin" temalari islenmistir. Öncelikli olarak ekonominin hemen her dalinda kadinlarin ikincillesmesi bu ister politik isterse mali boyutta.. ... Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın - Volkan Yücel | kitapyurdu.com ... . Öncelikli olarak ekonominin hemen her dalinda kadinlarin ikincillesmesi bu ister politik isterse mali boyutta... ...inşa olunduğu ticaret ve kadın ilişkileri çalışmanın temalarını oluşturmaktadır.

Çalışmanın genel yaklaşımı çerçevesinde "Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın" temaları işlenmiştir. Çalışmanın genel yaklaşımı çerçevesinde "Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın" temaları işlenmiştir. Indir internet üzerinden 6054613991 Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın Ebook Türkçe pdf...